Mialem ten sam problem, jednak z czasem zacząłem trenować z niższym ulozeniem i zaczęło wychodzić i tak juz mi zostalo. Czasami stosuje magnezje – możesz kupić w sklepie alpinistycznym cena ok. 1 zl za kostke – nałóż na koszulkę i powinno grac. Ponadto co powinno byc ważniejsze skup sie na prawidłowej technice:
Plecy powinny byc wyprostowane, klatka piersiowa wypchnieta do przodu, barki cofniete, lopatki ściągnięte ku sobie, kręgosłup w każdej fazie cwiczenia w ukladzie naturalnym. Wszelkie odstepstwa, glownie zaś kazda forma - nawet najlagodniejsza - „kociego grzbietu , prowadza do najgorszego czyli do kontuzji. Przy przechodzeniu do przysiadu oraz przy powracaniu do pozycji wyjsciowej, tulow moze byc lekko pochylony do przodu
możesz stosować rozna szerokość rozstawienia nog, od bardzo wąskiej do bardzo szerokiej. niezależnie jednak od tego, jakie rozwiazanie wybierzesz, powinno ono ułatwiać utrzymanie rownowagi. Preferowane jest rozstawienie troche szersze od szerokości barkow, co wcale nie oznacza, ze nie mogą byc stosowane inne.
Stopy powinny byc palcami skierowane na zewnatrz. możesz stawiac je również rownolegle, ale wtedy możesz miec problemy z rownowaga. dużym bledem jest ustawienie stop palcami do wewnatrz. Przy takim ustawieniu, w trakcie wykonywania przysiadu powstają niebezpieczne napiecia w stawach kolanowych, które szybko mogą doprowadzić do ich kontuzji.
W trakcie wykonywania przysiadów kolana powinny byc kierowane na zewnatrz. jeżeli schodzą sie do wewnątrz oznacza to, ze albo nie do końca opanowaliśmy technikę wykonywania przysiadow, albo używamy do cwiczenia zbyt dużego ciezaru. Kierowanie kolan do wewnątrz pociąga za sobą bardzo niekorzystny rozkład sil dla stawow kolanowych. szczególnie jest to niebezpieczne, gdy ćwiczymy dużym ciężarem
Od pozycji wyjściowej poczynajac, broda powinna byc uniesiona nieco w gore a wzrok skierowany przed siebie. Takie ulozenie głowy ulatwia utrzymywanie naturalnej krzywizny kregoslupa, stabilizuje tez tulow. Przy przechodzeniu do pozycji wyjsciowej, odchylasz głowę do tylu to pomaga. Nigdy nie opuszczaj głowy do dolu, bowiem sprzyja to zaokrąglaniu pleców oraz utrudnia przejscie z przysiadu do pozycji wyjściowej
Przed przystapieniem do wykonania każdego z przysiadów zrob głęboki wdech i zatrzymaj powietrze do momentu „przejscia najtrudniejszego odcinka drogi powrotnej do pozycji wyjsciowej. jeżeli wyczujesz, ze masz to juz za soba, zrob wydech.
Zatrzymywanie powietrza w płucach zwieksza ciśnienie wewnatrzbrzuszne i srodpiersiowe, a to znakomicie ulatwia zachowanie stabilności tułowia i prawidłowej linii kregoslupa. Umozliwia tez treningi na znacznie wiekszych ciezarach.
A tak to wyglada
http://www.powerlifter.fbb.pl/galeria/09/photos/IMG_1591
Pozdrawiam MVicki