dex jesteś nowy, wiec zapoznaj sie z wyszukiwarka
-
6 Weidera
co myslicieo o tym ? Aerobiczna szostka Weidera. Jest to zestaw ćwiczen na mięśnie brzucha wykonywane w celu spalenia tkanki tłuszczowej zalegajacej w ich obrebie oraz do znacznego wzmocnienia wszystkich miesni brzucha. Awiczenia szostki wykonuje sie jedno po drugim bez żadnych przerw na rozlu1nienie miesni szostka składa sie z sześciu ćwiczen nastepujacych po sobie. Najważniejszym elementem każdego powtorzenia jest moment zatrzymania ruchu w momencie maksymalnego napiecia miesni na 2-3 sek. Awiczenia szostki wykonuje sie na p3askim pod3o?u (materac lub dywan) bez żadnych specjalnych urządzeń i przedmiotów przez szesa tygodni. W końcowy okresie programu (pićty, szósty tydzien) należy zwrocia szczegolna uwagę na to by ca3osciowy trening dzienny nie przekroczy3 25min. W przypadku takiego zagrożenia należy skracaa do minimum ruch w czasie powtorzen, powtórzeń nie moment zatrzymania 2-3 sek. W momencie napiecia maksymalnego. Cykl ćwiczeniowy obejmuje wykonywanie 6-ciu ćwiczen jako jednej serii. Jednak ilość serii i powtórzeń w seriach zmienia sie w miarę up3ywu dni realizacji całego programu. I tak : 1 dzien - 1 seria po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu 2,3 dzien - 2 serie po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu 4,5,6 - dzien - 3 serie po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu 7,8,9,1 - dzien - 3 serie po 8 powtórzeń w każdym ćwiczeniu 11,12,13,14 - dzien - 3 serie po 1 powtórzeń w każdym ćwiczeniu 15,16,17,18 - dzien -3 serie po 12 powtórzeń w każdym ćwiczeniu 19,20,21,22 -dzien 3 serie po 14 powtórzeń w każdym ćwiczeniu 23,24,25,26 - dzien 3 serie po 16 powtórzeń w każdym ćwiczeniu 27,28,29,3 - dzien 3 serie po 18 powtórzeń w każdym ćwiczeniu 31,32,33,34 - dzien 3 serie po 2 powtórzeń w każdym ćwiczeniu 35,36,37,38 - dzien 3 serie po 22 powtórzeń w każdym ćwiczeniu 39,40,41,42 - dzien 3 serie po 24 powtórzeń w każdym ćwiczeniu UWAGA!!! Gwarancja całego sukcesu, czyli otrzymanie po sześciu tygodniach wymaganego efektu jest dok3adne wykonywanie wszystkich ćwiczen i bezwzględne ćwiczenie każdego dnia od chwili rozpoczecia programu. Każdy dzien ma swoja wartosa dla motorycznego pobudzenia miesni brzucha tak, aby nie miały one wiekszej przerwy niż jednodniowa, w innym przypadku zostanie przerwane ich długotrwa3e obciażenie, co nie rokuje uzyskania oczekiwanego wyniku koncowego. Cwiczenia :
Opis ćwiczen wykonywanych w jednej serii: 1 ćwiczenie. W leżeniu na plecach, ręce wyprostowane wzd3u? tu3owia, unosimy klatke piersiowa zginając kregos3up do przodu w czesci piersiowej (czesa led1wiowa pozostaje prosta na pod3o?u) jednocześnie unosimy jedna nogę w gore zginając czesa udowa w biodrze do konta 90o i kolano również zginamy do kata 90o. W pozycji uniesionej klatki i nogi przytrzymujemy lekko obiema rekami kolano d3onmi i obu stron. Jest to pozycja maksymalnego napiecia, ktora utrzymujemy, przez 2-3 sek. następnie wykonujemy szybkie przejscie do leżenia początkowego i powtarzamy ćwiczenie do drugiej nogi, co daje nam pe3ne jedno powtorzenie.
2.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do pierwszego ta tylko roznica, że ruch jest wykonywany jednocześnie do obu nog.
3.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do pierwszego z ta tylko roznica, że ręce nie le?a w pozycji początkowej na pod3o?u wzd3u? tu3owia, lecz są splecione za karkiem, a przytrzymanie w momencie maksymalnego napiecia nastepuje nie d3onmi, lecz 3okciami.
4..ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do drugiego z ta tylko roznica, że ręce nadal są splecione jak w ćwiczeniu trzecim
5.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do trzeciego ta tylko roznica, że nie wystepuje tutaj zatrzymanie w momencie maksymalnego napiecia miesni, lecz caly sens polega na tym żeby wszystkie skretoskłony wykonaa w jak najszybszym czasie (tzw. rowerek).
6.ćwiczenie. Wykonujemy je analogicznie do drugiego z ta tylko roznica, że nie zginamy nóg w kolanach lecz unosimy nogi do gory ca3kiem wyprostowane